ניתוח שתל

על מנת לעבור ניתוח שתל שבלול, יש תחילה לעבור בדיקה שמיעה מקיפה ולהיוועץ עם צוות מרכז ההשתלה: רופא א.א.ג וקלינאיות תקשורת המומחים בתחום השתל. קיימים קריטריונים ברורים הקובעים מי מתאים לעבור ניתוח שתל ומי לא.
המצבים בהם לא מומלץ לבצע ניתוח שתל הם כאשר המועמד הוא בוגר עם לקות שמיעה מולדת, והוא איננו נסמך על הערוץ השמיעתי והוא לא פיתח שפה דבורה. במקרים אלה התועלת מהשתל תהיה מועטה מאוד.
 
ישנם מצבים רפואיים נדירים של ליקוי מבני קשה של האוזן הפנימית ו/או העדר עצב שמיעה אשר לא מאפשרים השתלה. במצבים רפואיים כמו הימצאות נוזלים ודלקות אוזניים מחייבים טיפול לפני השתלה. התועלת הצפויה משיקום שמיעה באמצעות שתל השבלול היא רבה וכוללת נגישות לצלילי הסביבה, צלילי הדיבור, נגישות לצלילים בתדרים גבוהים ונגישות רבה יותר לצלילים חלשים. 

מערכת השתל כוללת:
• החלקים החיצוניים כוללים מיקרופון הקולט את צלילי הסביבה והדיבור ומעבד דיבור המתרגם את קולות הדיבור לגירוי חשמלי (באמצעות תוכנה המתאימה לכל מושתל מפה אישית), וטבעת השראה (משדר/ משרן) המחוברת ע"י המגנט אל העצם שמאחורי האוזן ומעבירה את הגירוי החשמלי אל המקלט וסוללה , היא מקור הזרם לפעילות המערכת.
• החלקים הפנימיים כוללים מגנט, ומקלט  (Receiver) שמעביר את הגירויים החשמליים אל קשת האלקטרודה המוחדר לתוך שבלול האוזן הפנימית.
 

לפרטים נוספים צרו קשר עם מחלקת השתל:

03-6011520 info@medor.co.il | רח' בן יהודה 232, תל אביב

קבלת ייעוץ מקצועי ע"י קלינאי תקשורת מוסמך
חינם וללא התחייבות.

מדטכניקה אורתופון – מומחים לשמיעה!
כל פתרונות השמיעה תחת קורת גג אחת, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול, נגישות שמע ועוד רבים אחרים.
מדטכניקה אורתופון הינה החברה היחידה שזכתה במכרזי כל 4 קופות החולים, משרד הביטחון ומשרד הבריאות- להתאמת מכשירי שמיעה לילדים ומבוגרים בכל הגילאים.