הצהרת נגישות אתר

הצהרת נגישות
• medor.co.il
• תאריך עדכון: 15 ביולי 2020
 
 
הצהרה
אנו מאמינים כי האינטרנט צריך להיות זמין ונגיש לכל אחד ומחויבים לספק אתר אינטרנט נגיש ככל האפשר לכל המשתמשים ללא קשר לכל הגבלה.
אנו משתדלים לדבוק בקפדנות ככל האפשר בהנחיות נגישות תוכן האינטרנט של World Wide Web Consortium (W3C) 2.1 (WCAG 2.1) ברמת AA. הנחיות אלה מסבירות כיצד להנגיש תוכן אינטרנט לאנשים עם מגוון רחב של מוגבלויות. עמידה בהנחיות אלה עוזרת לנו להבטיח שהאתר יהיה נגיש לעיוורים, אנשים עם לקויות מוטוריות, ליקויי ראייה, לקויות קוגניטיביות ועוד.
אתר זה משתמש בטכנולוגיות שונות שנועדו להפוך אותו לנגיש ככל האפשר בכל עת. אנו משתמשים בממשק נגישות המאפשר לאנשים עם מוגבלויות ספציפיות להתאים את ה-UI (ממשק המשתמש) של האתר ולעצב אותו לצרכיהם האישיים.
בנוסף, האתר משתמש באפליקציה מבוססת בינה מלאכותית הפועלת ברקע ומייעל את רמת הנגישות שלו ללא הרף. אפליקציה זו מתקנת את ה-HTML של האתר, מתאימה את הפונקציונליות וההתנהגות שלו לקוראי מסך המשמש למשתמשים עיוורים, ולפונקציות מקלדת המשמשות לאנשים עם מגבלות מוטוריות.
אם ברצונך ליצור קשר עם בעל האתר אנא השתמש בכתובת הדוא"ל הבאה:  info@medor.co.il 
 
קורא מסך וניווט מקלדת 
האתר שלנו מיישם את ערכת התכונות של ARIA  (יישומי אינטרנט עשירים נגישים), לצד שינויים buxpho, על מנת לוודא שמשתמשים עיוורים המבקרים עם קוראי מסך יוכלו לקרוא, להבין וליהנות מפונקציות האתר. ברגע שמשתמש עם קורא מסך נכנס לאתר שלך, הוא מקבל מיד הנחיה להיכנס לפרופיל קורא המסך על מנת שיוכל לגלוש ולתפעל את האתר שלך ביעילות. להלן כיצד האתר שלנו מכסה כמה מהדרישות החשובות ביותר לקורא מסך:
 
1. אופטימיזציה של קורא מסך: אנו מפעילים תהליך vלומד את מרכיבי האתר לכל אורכו, על מנת להבטיח תאימות שוטפת גם בעת עדכון האתר. בתהליך זה, אנו מספקים לקוראי מסך, נתונים משמעותיים באמצעות ערכת התכונות של ARIA. לדוגמה, אנו מספקים תוויות טפסים מדויקות; תיאורים של אייקונים ניתנים לתפעול (סמלים של מדיה חברתית, סמלי חיפוש, אייקוני עגלה וכו'); הנחיות אימות עבור קלט טפסים; אלמנטים כגון לחצנים, תפריטים, דיאלוגים מודאליים (חלונות קופצים) ואחרים.
בנוסף, תהליך הרקע סורק את כל תמונות האתר. הוא מספק תיאור מדויק ומשמעותי המבוסס על תמונה-אובייקט-זיהוי כתגית ALT (טקסט חלופי) עבור תמונות שאינן מתוארות. זה גם יחלץ טקסטים המוטמעים בתוך התמונה באמצעות טכנולוגיית OCR (זיהוי תווים אופטי). על מנת להפעיל התאמות של קורא מסך בכל עת, המשתמשים צריכים רק ללחוץ על שילוב המקלדת Alt+1. משתמשי קוראי מסך מקבלים גם הודעות אוטומטיות להפעיל את מצב קורא המסך ברגע שהם נכנסים לאתר.
התאמות אלו תואמות לקוראי מסך פופולריים כגון JAWS, NVDA, VoiceOver ו-TalkBack.
 
2. אופטימיזציה של ניווט מקלדת: תהליך הרקע גם מתאים את ה-HTML של האתר ופעולות שונות נוספות שונות באמצעות קוד JavaScript, על מנת לאפשר הפעלת האתר באמצעות המקלדת. זה כולל את היכולת לנווט באתר באמצעות מקשי Tab ו-Shift+Tab, להפעיל תפריטים נפתחים עם מקשי החיצים, לסגור אותם עם Esc, לחצני הפעלה וקישורים באמצעות מקש Enter, לנווט בין רכיבי רדיו ותיבת סימון באמצעות מקשי החיצים, וכן למלא אותם עם מקש הרווח או Enter.
בנוסף, משתמשי מקלדת ימצאו תפריטי דילוג על תוכן זמינים בכל עת על ידי לחיצה על Alt+2, או כרכיב הראשון של האתר בזמן ניווט עם המקלדת. תהליך הרקע מטפל גם בחלונות קופצים שהופעלו על ידי הזזת מיקוד המקלדת לעברם ברגע שהם מופיעים, ולא מאפשר לפוקוס לגלוש החוצה.
משתמשים יכולים גם להשתמש בקיצורי דרך כגון "M" (תפריטים), "H" (כותרות), "F" (טפסים), "B" (לחצנים) ו-"G" (גרפיקה) על מנת לדלג לאלמנטים ספציפיים.
 
פרופילים של מוגבלות הנתמכים באתר האינטרנט שלנו
פרופיל בטוח לאפילפסיה: פרופיל זה מאפשר לאנשים עם אפילפסיה להשתמש בבטחה באתר על ידי ביטול הסיכון להתקפים הנובעים מהנפשות בוהקות או מהבהבות ושילובי צבעים מסוכנים.
פרופיל לקוי ראייה: פרופיל זה מתאים את האתר כך שיהיה נגיש לרוב ליקויי הראייה כגון ירידה בראייה, ראיית מנהרה, קטרקט, גלאוקומה ואחרים.
פרופיל מוגבלות קוגניטיבית: פרופיל זה מספק תכונות מסייעות שונות כדי לעזור למשתמשים עם מוגבלויות קוגניטיביות כגון אוטיזם, דיסלקציה, CVA ואחרים, להתמקד במרכיבים החיוניים ביתר קלות.
פרופיל ידידותי ל-ADHD: פרופיל זה מפחית באופן משמעותי את הסחות הדעת ורעש כדי לעזור לאנשים עם הפרעות קשב וריכוז והפרעות נוירו-התפתחותיות לעיין, לקרוא, ולהתמקד במרכיבים החיוניים ביתר קלות.
פרופיל משתמשים עיוורים (קוראי מסך): פרופיל זה מתאים את האתר כך שיהיה תואם לקוראי מסך כגון JAWS, NVDA, VoiceOver ו-TalkBack. קורא מסך מותקן במחשב של המשתמש העיוור, ואתר זה תואם לו.
פרופיל ניווט במקלדת (לקוי מוטורי): פרופיל זה מאפשר לאנשים עם מוגבלות מוטורית להפעיל את האתר באמצעות מקשי Tab, Shift+Tab ומקשי Enter. משתמשים יכולים גם להשתמש בקיצורי דרך כגון "M" (תפריטים), "H" (כותרות), "F" (טפסים), "B" (לחצנים) ו-"G" (גרפיקה) על מנת לדלג לאלמנטים ספציפיים.
 
התאמות נוספות של ממשק משתמש, עיצוב וקריאות
1. התאמות גופנים – משתמשים יכולים להגדיל ולהקטין את גודלו, לשנות את משפחתו (סוגו), להתאים את המרווחים, היישור, גובה השורה ועוד.
2. התאמות צבע - המשתמשים יכולים לבחור פרופילי ניגודיות צבעים שונים כגון בהיר, כהה, הפוך ומונוכרום. בנוסף, משתמשים יכולים להחליף ערכות צבעים של כותרות, טקסטים ורקעים עם למעלה משבע אפשרויות צביעה שונות.
3. אנימציות - משתמשים אפילפטיים יכולים להפסיק את כל האנימציות הפועלות בלחיצת כפתור. אנימציות הנשלטות על ידי הממשק כוללות סרטונים, קובצי GIF ומעברי CSS מהבהבים.
4. הדגשת תוכן - משתמשים יכולים לבחור להדגיש אלמנטים חיוניים כמו קישורים וכותרות. הם יכולים גם לבחור להדגיש רק אלמנטים ממוקדים או מרחפים.
5. השתקת אודיו - משתמשים עם מכשירי שמיעה עלולים לחוות כאבי ראש או בעיות אחרות עקב השמעת אודיו אוטומטית. אפשרות זו מאפשרת למשתמשים להשתיק את כל האתר באופן מיידי.
6. הפרעות קוגניטיביות - אנו משתמשים במנוע חיפוש המקושר לויקיפדיה וויקימילון, ומאפשר לאנשים עם הפרעות קוגניטיביות לפענח משמעויות של ביטויים, ראשי תיבות, סלנג ואחרים.
7. פונקציות נוספות – אנו מאפשרים למשתמשים לשנות צבע וגודל הסמן, להשתמש במצב הדפסה, להפעיל מקלדת וירטואלית ועוד פונקציות רבות אחרות.
 
טכנולוגיה תומכת ותאימות לדפדפן
אנו שואפים לתמוך בכמה שיותר דפדפנים וטכנולוגיות תומכות, כך שהמשתמשים שלנו יוכלו לבחור את הכלים המתאימים ביותר עבורם, עם כמה שפחות הגבלות. לכן, עבדנו קשה מאוד על מנת להיות מסוגלים לתמוך בכל המערכות הגדולות המהוות למעלה מ-95% מנתח השוק של המשתמשים, לרבות Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera ו-Microsoft Edge , JAWS ו-NVDA (קוראי מסך), הן עבור משתמשי Windows והן עבור משתמשי MAC.
 
הערות ומשוב
למרות שנקטנו במיטב המאמצים לאפשר לכל אחד להתאים את האתר לצרכיו, עדיין עשויים להיות דפים או חלקים שאינם נגישים במלואם, נמצאים בתהליך של הנגשה, או שעדיין לא ניתן פתרון טכנולוגי הולם להנגשתם. אנו משפרים ללא הרף את הנגישות באתר, מוסיפים, מעדכנים, משפרים את האפשרויות והתכונות שלה, ומפתחים ומאמצים טכנולוגיות חדשות, במטרה להגיע לרמת הנגישות האופטימלית בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית.
אם ברצונך ליצור קשר עם בעל האתר, אנא השתמש בכתובת הדוא"ל הבאה: info@medor.co.il  או באמצעות: טופס צור קשר המופיע ברחבי האתר ובעמוד זה.

רכז נגישות
אבי צצשוילי
דוא"ל: avic@medor.co.il
טלפון: 03-5081207
 
לקבלת ייעוץ מקצועי ע"י קלינאי תקשורת מוסמך
חינם וללא התחייבות

מדטכניקה אורתופון – מומחים לשמיעה!
כל פתרונות השמיעה תחת קורת גג אחת, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול, נגישות שמע ועוד רבים אחרים.
מדטכניקה אורתופון הינה החברה היחידה שזכתה במכרזי כל 4 קופות החולים, משרד הביטחון ומשרד הבריאות- להתאמת מכשירי שמיעה לילדים ומבוגרים בכל הגילאים.