אביזרי עזר לשמיעה - לשימוש ביתי

אדם הסובל מירידה בשמיעה ומשתמש מכשירי שמיעה, משפר את תפקודו השמיעתי היום-יומי לאין ערוך. יחד עם זאת, במצבים בהם התנאים האקוסטיים קשים ובמקרים בהם אדם עם ליקוי שמיעה נמצא במרחק מה מהדובר, מומלץ לשלב אביזרי עזר לשמיעה אשר עוזרים לשיפור הבנת הדיבור.
אביזרי עזר לשמיעה הם מגוון מגברים ומקלטים אלחוטיים המעבירים את המלל ישירות ממקור הקול אל אוזני המאזין ובכך מסייעים לאנשים הסובלים מקשיים בשמיעה בהבנת דיבור משופרת.

הגברה באמצעות אביזרי עזר מאפשרת למאזין יחס אות לרעש (SNRׁׂׂׂ) משופר, כך שנוצר מצב בו הצליל גובר על פני הרעש ומשפר את הבנת הדיבור במיוחד במצבים קשים, כגון:

•           רעש סביבתי חזק
•           מרחק מהדובר
•           תנאים אקוסטיים קשים (כגון: הדהוד)

האביזרים השונים ייעודיים לשימוש במצבים ספציפיים והינם מותאמים לאנשים עם ירידה בשמיעה בהתאם לשמיעתם ולאורח חייהם.


קיימים סוגים שונים של אביזרי עזר: אביזרי עזר לשמיעה המתאימים לשימוש עם מכשירי שמיעה (באמצעות שימוש במצב T) וללא מכשירי שמיעה (באמצעות אוזניות). אביזרי העזר  מאפשרים למשתמש הנאה משמיעה מוגברת מבלי להפריע לסובבים.   

                                         

אביזרי העזר המיועדים לשימוש בסנכרון עם מכשירי שמיעה פועלים ברובם באמצעות Telecoil ומעבר לתכנית T  במכשירי השמיעה ושתלי השבלול. המעבר לתכנית T יכולה להתבצע בצורות שונות: באופן אוטומטי, באמצעות שלט, בלחיצה על לחצן או באמצעות שימוש באפליקציות בטלפון החכם.

 

קבלת ייעוץ מקצועי ע"י קלינאי תקשורת מוסמך
חינם וללא התחייבות.

מדטכניקה אורתופון – מומחים לשמיעה!
כל פתרונות השמיעה תחת קורת גג אחת, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול, נגישות שמע ועוד רבים אחרים.
מדטכניקה אורתופון הינה החברה היחידה שזכתה במכרזי כל 4 קופות החולים, משרד הביטחון ומשרד הבריאות- להתאמת מכשירי שמיעה לילדים ומבוגרים בכל הגילאים.