כל החידושים בתחום השמיעה

ממכשירי שמיעה שמתחברים לסמארטפון ועד למכשירים בעלי טעינה מהירה: הכל על חידושים בתחום השמיעה
 

 • מתקשים לעקוב אחר השיחה בארוחת הערב המשפחתית? 
 • משלימים מילים במהלך פגישת עבודה חשובה? 
 • לא מצליחים לעקוב אחר תכנית הטלוויזיה?

אחד מכל עשרה ישראלים סובל מירידה בשמיעה, המשפיעה באופן ניכר על איכות החיים. מכשירי שמיעה מתקדמים, עושים שימוש בטכנולוגיות חדשניות ומספקים פתרון פשוט לבעיה הנפוצה: אספנו עבורכם חידושים בתחום השמיעה שכדאי שתכירו...

לרגל יום השמיעה, המומחים שלנו התארחו בתכנית "סוגר עניין" בהנחיית שי גולדן ברשת 13 בנושא התמודדות עם ירידה בשמיעה באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת כיום

 

ליותר מ-700,000 ישראלים יש ירידה בשמיעה, חלק גדול מהם בעשור השישי לחייהם. הירידה בשמיעה מביאה לקושי בהבנת הדיבור וביצירת קשר עם הסביבה, והיא משפיעה באופן ניכר על איכות החיים. פגישות עבודה, ארוחות משפחתיות ומפגשים חברתיים, הופכים, עבור הסובלים מהבעיה, מסיטואציות פשוטות וטריוויאליות - למשימות מאתגרות ולעיתים אף בלתי אפשריות. חידושים בתחום השמיעה, מהווים פתרונות פשוטים ונוחים לבעיית השמיעה: מהם המכשירים הקיימים ומהם היתרונות בכל אחד מהם?

חידושים בתחום השמיעה


מהם היתרונות במכשירי השמיעה הקיימים כיום?
מכשירי השמיעה הקיימים כיום, מבוססים על טכנולוגיות מתקדמות, מעוצבים ואלגנטיים והתועלת שהם מספקים למשתמש משמעותית ביותר לאיכות חייו. מכשירי השמיעה מסייעים בהבנת הדיבור ומשפרים את התקשורת גם במצבי האזנה מורכבים בהם יש רעשי רקע. מכשירי השמיעה החדשניים, קלים לשימוש, נוחים מאוד ותורמים באופן משמעותי לאיכות חייו של המטופל. טכנולוגיות עיבוד הצלילים המצויות במכשירי השמיעה המתקדמים הן בעלות בקרה גבוהה מאוד לרעשי רקע, מסייעות בהפחתת המאמץ השמיעתי ואף מסוגלות לבצע סנכרון עם מערכות שמע נוספות, כמו עם מערכת השמע בסמארטפון. כדי לעשות לכם סדר בבלאגן – ובמגוון הטכנולוגיות הקיימות, אספנו עבורכם ארבעה חידושים בתחום השמיעה מתוך המגוון הקיים במכשירי השמיעה.

כדאי שתכירו: 4 החידושים האחרונים בתחום

 1.  קטנים ואלגנטיים: מכשירי שמיעה תוך אוזניים
  מכשירי השמיעה התוך אוזניים מתאימים לכלל האוכלוסייה הבוגרת, לבני נוער ולילדים. מדובר על מכשירי שמיעה זעירים מאוד המתיישבים ישירות בתעלת השמע ובשל כך יעילות השימוש בהם גבוהה מאוד, והם נוחים מאוד לשימוש ואסתטיים ביותר. מכשירי השמיעה התוך אוזניים פועלים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות המסייעות בהבנה מיטבית של הדיבור ומאפשרות איכות צליל גבוה ונוחות מיטבית ונותנות מענה לטווח רחב של ליקויים בשמיעה. כמו כן, ניתן להתחבר למכשירים אלה באמצעות אפליקציה בסמארטפון וכך לווסת את העוצמה או את תכנית השמע, באופן דיסקרטי, מהיר ונוח.

 2. טעינה פשוטה ומהירה: מכשירים בהתאמה פתוחה
  מכשירי שמיעה בהתאמה פתוחה משתייכים לקטגורית המכשירים מאחורי האוזן ( BTE (Behind The Ear. במכשירים אלה המגבר נמצא בצינורית דקה מאוד וכמעט בלתי נראית הנכנסת ישירות אל תוך האוזן, וכך תעלת השמע נשארת כמעט פנויה לחלוטין ומתאפשרת הגברה ניכרת של השמיעה. גם המכשירים בהתאמה פתוחה מותאמים על פי תוצאות בדיקת השמיעה ובהתאם לאורח חייו וצרכיו של המטופל והם מספקים מענה לטווח רחב של ליקויי שמיעה.

  בנוסף, קיימים מכשירים בהתאמה פתוחה, שאינם מצריכים החלפת בטרייה. מכשירי Cellion , מבית Siemens-Signia, הם מכשירי שמיעה בעלי סוללת ליתיום נטענת המאפשרת שימוש רציף במשך יממה לפחות. טעינת המכשיר מהירה (חצי שעת טעינה מאפשרת שימוש של כשבע שעות) ומתבצעת אמצעות מטען אינדוקטיבי (במעגל סגול, ללא שימוש במגעים). מכשירים אלה פרקטיים מאוד ונוחים לשימוש.

 3. טכנולוגיה דיגיטלית מתקדמת: קישוריות למערכות שמע שונות
  חידושים בתחום השמיעה כמו טכנולוגיות דיגיטליות חדשניות, משפרות את הבנת הדיבור, את איכות הצליל ואת נוחות השימוש. מדובר במערכות אלחוטיות המסננות רעשי רקע ומשדרות את הצליל ישירות למכשירי השמיעה, כך מתאפשרת שמיעה צלולה וללא כל רעשי רקע. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות קישוריות בין מכשירי השמיעה ומערכות שמע שונות באמצעות אפליקציות בסמארטפון או ממשק אלחוטי הנקרא Quattro4. הקישוריות מאפשרת שיפור השמיעה והבנת הדיבור דרך הטלפון הנייד, הטלוויזיה או כל מערכת שמע אחרת, ללא עיכוב בצליל הנקלט.

 4. שמיעה חדה גם בסביבה מאתגרת: מערכות מיקרופונים משוכללות
  במכשירי השמיעה הקיימים כיום פועלות מערכות מיקרופונים משוכללות אשר קולטות את הכיוון ממנו מגיע הקול וכך מאפשרות לנו להתמקד בדובר, גם אם הוא אינו נמצא ישירות מולנו. תכונותיהם של המיקרופונים המתקדמים מאפשרות שמיעה חדה וממוקדת, גם בסביבות מאתגרות, כמו שיחה רבת משתתפים, צפייה בהצגת תיאטרון או נהיגה במכונית. מכשירים אלה כוללים תכניות ייעודיות ומגוונות המותאמות לצורכי המשתמש, כמו לדוגמה תוכנית לשמיעת מוזיקה חיה או מוקלטת או תוכנית מיוחדת לנהג המעוניין לשמוע את הנוסעים היושבים מאחוריו.

               
לקבלת ייעוץ מקצועי ע"י קלינאי תקשורת מוסמך
חינם וללא התחייבות

מדטכניקה אורתופון – מומחים לשמיעה!
כל פתרונות השמיעה תחת קורת גג אחת, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול, נגישות שמע ועוד רבים אחרים.
מדטכניקה אורתופון הינה החברה היחידה שזכתה במכרזי כל 4 קופות החולים, משרד הביטחון ומשרד הבריאות- להתאמת מכשירי שמיעה לילדים ומבוגרים בכל הגילאים.