מגברים אישיים

מערכות FM אישיות הן מערכות עזר אלחוטיות לשמיעה הפועלות באמצעות טכנולוגית גלי רדיו Frequency Modulation. 
מערכות אלה מורכבות ממשדר ומקלט ומאפשרות שמיעה מיטבית במצבים בהם השומע רחוק מהדובר ובמצבים בהם התנאים האקוסטיים קשים. הדובר משדר את דבריו באמצעות משדר אל השומע המרכיב מקלט זעיר ובכך מאפשר לשומע ליהנות מחווית שמיעה משופרת ישירות אל אוזנו.

קיימים מספר סוגי מקלטים


מקלטים המתחברים באמצעות מתאמים אל מכשירי השמיעה מאחורי האוזן ואל שתלי השבלול ומקלטים הפועלים באמצעות לולאת השראה. 

טכנולוגיה זו נמצאת בשימוש רב בקרב ילדים הלומדים בבתי הספר. בזכות שימוש במערכות FM אישיות מתאפשרת לילדים עם ליקוי בשמיעה לבחור מקום ישיבה בחלל החדר וליהנות משמיעה  של דברי משופרת של דברי המורה בצליל צלול וישירות אל אוזניהם למרות המרחק מהמטרה, למרות שהמורה נע בחדר ולעיתים מסתובב אל הלוח וחרף רעש הרקע החזק הקיים בכיתות הלימוד.
מחקרים רבים מצביעים על שיפור ניכר בציוני תלמידים לקויי שמיעה אשר משתמשים במערכות FM אישיות בהשוואה לציונים שהשיגו טרם השימוש במערכת.

באוניברסיטאות רבות קיימים מרכזי תמיכה לסטודנטים בהם משאילים מערכות FM לסטודנטים בעלי מוגבלויות (כגון: ליקוי בשמיעה, קושי בעיבוד מרכזי וקשיי קשב וריכוז). מערכת זו מאפשרת לתלמיד/סטודנט לשמוע את דברי המורה ממרחק ותוך יתרון משמעותי לצלילי הדיבור על פני רעשי הרקע הקיימים בסביבת הלימוד.

על מנת למנוע מצב של דליפת צליל במקרה של מספר משתמשים במערכות הFM אישיות הנמצאים המקומות סמוכים ,ניתן לבחור ערוץ שידור מבין מקבץ ערוצים הקיים במכשירים. תדר השידור ניתן לשינוי בקלות ומתבצע לרוב על ידי מורה שמע או אודיולוג בשימוש אצל ילדים צעירים יש לשקול נעילת מקשי המערכת על מנת למנוע מהם מלבצע שינוי  בהגדרות המכשיר.

 

סוגי מגברים

תמונה של מגבר אישי וקישוריות שמע Artone Mic

מגבר אישי וקישוריות שמע Artone Mic

Artone Communication Solutions
מגבר Artone Mic
מיקרופון אלחוטי הפועל בתשדורת Bluetooth ומשדר ישירות אל מכשירי השמיעה באמצעות לולאת השראה (מצב T) >>
תמונה של מגבר אישי Duette

מגבר אישי Duette

Comfortaudio, שוודיה
מגבר אישי בעיצוב חדשני ובאיכות צליל מיטבית >>
לקבלת ייעוץ מקצועי ע"י קלינאי תקשורת מוסמך
חינם וללא התחייבות

מדטכניקה אורתופון – מומחים לשמיעה!
כל פתרונות השמיעה תחת קורת גג אחת, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול, נגישות שמע ועוד רבים אחרים.
מדטכניקה אורתופון הינה החברה היחידה שזכתה במכרזי כל 4 קופות החולים, משרד הביטחון ומשרד הבריאות- להתאמת מכשירי שמיעה לילדים ומבוגרים בכל הגילאים.