שלבי ההסתגלות למכשירי שמיעה

שלבי ההסתגלות למכשירי השמיעה

בשבוע הראשון:

 


 

 

 

 

במהלך השבוע הראשון, מומלץ להשתמש במכשירי השמיעה רק בבית, ולהאריך את זמן השימוש בהדרגה. לקראת סוף השבוע הראשון מומלץ להשתמש במכשירים מספר שעות רצופות בכל יום, גם כאשר אינך משוחח/ת עם איש. בתחילת הדרך, ייתכן כי קולך לא יישמע טבעי ושקולות הסביבה יישמעו חדשים, חזקים או שונים. אל דאגה - תופעות אלו חולפות בדרך כלל עם השימוש הקבוע במכשירים. במידה ומתעוררות שאלות או שהנך מתקשה להסתגל למכשירים מומלץ להתקשר למכון השמיעה ולהגיע לביקורת בהקדם.

החל מהשבוע השני:


 

 

 

 

 

ניתן לנסות להשתמש במכשירי השמיעה גם מחוץ לבית, ובמגוון רחב ככל האפשר של מצבים שמיעתיים: עבודה, בית קפה, שיחה במקום שקט, שיחה רבת משתתפים, האזנה למוסיקה, הצגה, בית כנסת ועוד. במידה וחשת אי-נוחות או עייפות, ניתן להסיר את המכשירים ולחזור להשתמש בהם לאחר הפסקה של מספר שעות או למחרת היום. בכל שאלה, מומלץ ליצור קשר עם מכון השמיעה – צוות המכון עומד לרשותך וישמח לענות, להדריך ולכוון במידת הצורך. לאחר תהליך ההסתגלות הראשוני, מומלץ להשתמש במכשירים כל יום, מספר שעות רב ככל האפשר. שימוש קבוע ויומיומי במכשירים יזרז את תהליך ההסתגלות, ויאפשר שמיעה טובה יותר גם במצבי שמיעה מאתגרים.

 

קבלת ייעוץ מקצועי ע"י קלינאי תקשורת מוסמך
חינם וללא התחייבות.

מדטכניקה אורתופון – מומחים לשמיעה!
כל פתרונות השמיעה תחת קורת גג אחת, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול, נגישות שמע ועוד רבים אחרים.
מדטכניקה אורתופון הינה החברה היחידה שזכתה במכרזי כל 4 קופות החולים, משרד הביטחון ומשרד הבריאות- להתאמת מכשירי שמיעה לילדים ומבוגרים בכל הגילאים.