שתל שבלול קוכליארי (Cochlear Implant)

שתלי השמיעה והשבלול יכולים למלא את עולמכם במגוון צלילים איכותיים ומהנים. גלו כיצד שתל השבלול מנגיש את הצלילים לך או לילדך.

כיצד עובד שתל שבלול קוכליארי ?

שתל שבלול הוא התקן המיועד לכבדי שמיעה וחרשים עם ליקוי שמיעה תחושתי־עצבי חמור עד עמוק. בליקוי שמיעה תחושתי־עצבי, יש פגיעה בתאי השערה שבאוזן הפנימית ולא ניתן לזהות צלילים כמו שצריך. שתל שבלול עוקף את תאי השערה הפגועים ומעביר אותות חשמליים ישירות למוח, שם הם מפוענחים לצליל.

שתל שבלול 2 SYNCHRONY : 

מערכת השתל מורכבת משני חלקים עיקריים – שתל פנימי (אלקטרודה) ומעבד השמיעה. השתל הפנימי הינו קטן, דק, וקל משקל. ייחודו של השתל הפנימי נעוץ במבנה היוצא דופן שלו. הודות למבנה הגלי הייחודי של סיבי האלקטרודה, למנתח מתאפשרת גמישות ושליטה מירבית בעת ההחדרה.

שתל SYNCHRONY 2 משלב בתוכו את שלושת הטכנולוגיות הייחודיות (TRIFORMANCE) המעניקות שמיעה טבעית יותר בכל סביבת האזנה.

בזכות מבנה ייחודי וא-טראומתי של האלקטדורות ניתן לשמר את מבנה השבלול (STRUCTURE PRESERVATION ) ובכך להבטיח שימור מבנים חיוניים לעתיד.

בהתאם לצורך ובהתאמה אישית קיים מגוון רחב של שתלים באורכים שונים – סדרת שתלי FLEX , סדרת FORM ושתל גזע המוח ABI . מבנה האלקטרודות מאפשר למנתח לבחור את האלקטרודה המתאימה ביותר עבור המטופל על מנת להשיג כיסוי מלא של השבלול לחוויית שמיעה טבעית יותר (COMPLETE COCHLEAR COVRAGE).

לבסוף, בזכות טכנולוגיית קידוד השמיעה FINEHEARING מתאפשרת תפיסה עשירה וחדה של שמיעה בכל התדרים ובדגש על קידוד התדרים הנמוכים (FS4) החשובים כל כך להנאה ממוזיקה והבנת דיבור במצבים מאתגרים כמו סביבה רועשת או ריבוי דוברים.

בדיקת MRI - ממחקרים רפואיים עולה כי אדם עובר או עתיד לעבור לפחות פעם אחת בחייו בדיקת MRI. לכן, חשוב כל כך, ששתל השבלול יהיה עמיד בפני בדיקת MRI ברזולוציה נמוכה וגבוהה, בלי מגבלה. שתל שבלול SYNCHRONY 2 מעוצב ומתוכנן בדיוק לכך. מגנט ה- S-VECTOR הקוני החדיש והייחודי, הראשון מסוגו בעולם, מתכוונן בהתאמה לשדה המגנטי ועמיד בבדיקות MRI ברזולוציה של עד 3 טסלה.

ניתוח שתל שבלול

על מנת לעבור ניתוח שתל שבלול, יש תחילה לעבור בדיקה שמיעה מקיפה ולהיוועץ עם צוות מרכז ההשתלה: רופא א.א.ג וקלינאיות תקשורת המומחים בתחום השתל, קיימים קריטריונים ברורים הקובעים מי מתאים לעבור ניתוח שתל ומי לא.

המצבים בהם לא מומלץ לבצע ניתוח שתל הם כאשר המועמד הוא בוגר עם לקות שמיעה מולדת, והוא איננו נסמך על הערוץ השמיעתי והוא לא פיתח שפה דבורה.במקרים אלה התועלת מהשתל תהיה מועטה מאוד.

ישנם מצבים רפואיים נדירים של ליקוי מבני קשה של האוזן הפנימית ו/או העדר עצב שמיעה אשר לא מאפשרים השתלה. במצבים רפואיים כמו הימצאות נוזלים ודלקות אוזניים מחייבים טיפול לפני השתלה.

התועלת הצפויה משיקום שמיעה באמצעות שתל השבלול היא רבה וכוללת נגישות לצלילי הסביבה, צלילי הדיבור, נגישות לצלילים בתדרים גבוהים ונגישות רבה יותר לצלילים חלשים. 

מערכת שתל שבלול (CI) הינה ההתקן הרפואי היחיד שמסוגל לחקות את פעולת האוזן הטבעית בצורה מיטבית. 
השתל עוקף חלקים שאינם מתפקדים באוזן הפנימית (השבלול) ומספק גירוי חשמלי ישירות לסיבי העצב בדרך אל מרכז השמיעה במוח. 
מערכת שתל השבלול SYNCHRONY  מאפשרת ביצועי שמיעה בלתי רגילים, מהימנות יוצאת מן הכלל ורמת בטיחות בבדיקת MRI, שאין דומה לה.

 

 

מעבד דיבור SONNET 2
תמונה של מעבד דיבור SONNET 2

מעבד דיבור SONNET 2

MED-EL
מעבד השמע לא צריך להכתיב את סדר היום וסגנון החיים שלך! מעבד השמע SONNET 2 מלווה אותך לכל אורך היום ללא מגבלות או קשיים. הוא נוח להרכבה, מתחבר בקלות למכשיר הטלפון שכבר יש לך ומעניק איכות שמיעה יוצאת מן הכלל בכל סביבה או פעילות.
שמיעה ללא מאמץ
מעבד השמע SONNET 2 בנוי להעניק את איכות השמיעה הטובה ביותר בכל סביבה. מסעדה רועשת, הופעה או סתם בשעת הליכה ברחוב ביום שבו נושבת רוח... >>
מעבד דיבור RONDO 3
תמונה של מעבד דיבור RONDO 3

מעבד דיבור RONDO 3

מעבד השמע RONDO 3 קל לתפעול ונוח לשימוש. בזכות יכולת הזרמת שמע אלחוטית מהתקני שמע חיצוניים, טעינה אלחוטית ועם ביצועי השמיעה הטובים בשוק, קל לשמוע טוב לכל אורך היום עם מעבד השמע RONDO 3. הוא פשוט מעבד שמע מצוין.
פשוט עובד, ללא קושי או מאמץ
עם מעבד השמע RONDO 3 קל ונוח לשמוע טוב לכל אורך היום. למעבד השמע זמן סוללה ארוך והוא משנה באופן אוטומטי את הגדרות השמיעה בהתאם לסביבה. מעבד השמע RONDO 3... >>
AudioStream
לקבלת ייעוץ מקצועי ע"י קלינאי תקשורת מוסמך
חינם וללא התחייבות

מדטכניקה אורתופון – מומחים לשמיעה!
כל פתרונות השמיעה תחת קורת גג אחת, מכשירי שמיעה, שתלי שמיעה ושבלול, נגישות שמע ועוד רבים אחרים.
מדטכניקה אורתופון הינה החברה היחידה שזכתה במכרזי כל 4 קופות החולים, משרד הביטחון ומשרד הבריאות- להתאמת מכשירי שמיעה לילדים ומבוגרים בכל הגילאים.